Вечір-побачення в Просторі ідей

4 листопада 2017 р.,  Кременчук, Україна

Детальніше

Напередодні Всесвітнього дня ромської мови, 5 листопада, наша команда зібрлась на побачення у творчому хабі м. Кременчук – Простір ідей. Незвичний формат –  вечір-побачення з культурою ромів – викликав інтерес у багатьох кременчужан.

Підчас дискусії звучали найрізноманітніші питання. Розбирались в різниці між словами «роми» та «цигани» і знайомимось із сучасними тенденціями ромського молодіжного руху.

Також говорили про ромську мову, про її види і підвиди, про стереотипи (баронів, освіту, жінок та їх положення в ромських родинах), про літературу, мистецтво, дискримінацію, вчили ромьску мову.

Ніщо не відображає культуру народу, краще, ніж його мистецтво, саме тому наша колега Наталі Томенко провела для нас майстер-клас з ліногравюри. 
Було насичено і цікаво. Сподіваємося, що це була не остання зустріч.

Арт-побачення в театрі "Романс"

22 листопада 2017 р.,  Київ, Україна

Детальніше

Чи можете ви не задумуючись назвати найкраще місце для побачень із культурою ромів?
Вже понад шість століть цей народ живе поряд з нами на українських землях, але й досі лишається овіяний легендами та міфами.
В рамках Міжнародного фестивалю Амала-2017 наша команда провела серію творчих майстер-класів у стінах Музично-драматичного театру “Романс”.
Серед учасників майстер-класів були не лише гості та глядачі театру, а навіть артисти, співаки, танцівники.
Малюючи ми встигли поговорити про те, якими були кибитки польських ромів, дізнавалися про традиції кочівлі в різних країнах. Вивчали символіку та вірування ромів у кочові часи. Так, зокрема, діжзналися для чого був потрібен “Страшек” – дракон, яким прикрашали вурдони (кибитки польських ромів).

Створена нами кибитка залишилась в театрі на згадку про фестиваль Амала-2017, а всі гості отримали власноруч створені листівки у техніці ліногравюри.

Новорічне побачення на Фестивалі живої історії

1-2 грудня 2017 р.,  Київ, Україна

Детальніше

Вже перші зимові вечори здатні створити казковий і в чомусь таємничий настрій. Саме в один з таких вечорів ми організували побачення з ромською культурою в раках Фестивалю живої історії
Разом з Володимиром Яковенком ми знайомились із мовою романі, вчилися вітатися та вітати, як це заведено в ромських родинах, а також говорили про різдвяні традиції.
Основною перлиною заходу став майстерклас з ліногравюри від ромської художниці Наталі Томенко, де відвідувачі заходу мали  можливість власноруч створити авторські святкові листівки.

Створена нами кибитка залишилась в театрі на згадку про фестиваль Амала-2017, а всі гості отримали власноруч створені листівки у техніці ліногравюри.

© 2022, Молодіжна Агенція з Адвокації ромської культури “АРКА”. Всі права захищені.

Передрук та інше використання матеріалів дозволяється за умови посилання на джерело та розміщення гіперпосилання на веб-сайт.

Контакти

Пн. - Пт.: 10.00 - 18.00

Напрямки діяльності

Молодіжна робота

Аналітика та дослідження

Культура 

Освіта

Історія

Медіа

Волонтерство

Гуманітарна допомога