Відтворити відео

Ромський спадок

Ромську історію не вивчають у школах, про культуру не розповідають в університетах. Та нам вдалося пронести самобутність через століття. Тільки від нас залежить,чи збережемо цей Спадок для майбутніх поколінь,адже нам є чим пишатися!

Про який "спадок" ми розповідаємо?

✅Реліквія—у вашій родині є річ, що передається з діда-прадіда, яку ретельно бережуть і за якою стоїть ціла історія? Хустка,люлька,сорочка,каблучка чи якась дрібничка? Сфотографуйте її та розкажіть історію,пов’язану з нею.
✅Особистість—у вашій родині чи серед знайомих є/була людина, чиїми досягненнями ви пишаєтесь, про кого складають легенди? Надішліть нам фотографію героя та опишіть, чим саме прославилась ця особистість.
✅Слово—ви знаєте красиву ромську казку, давню пісню, загадку, приказку, чи навіть однісіньке слово на Романі, що збереглось лише на вашому діалекті? Запишіть і поділіться ними зі світом.
✅Традиція—у вашій родині збереглась якась давня традиція, чи звичай?А може назва вашого роду має цікаву історію?Знаєте і можете розповісти про традиційні професії ромів?Ви по-особливому готуєте якусь страву ромської кухні?Про все це нам буде цікаво дізнатися!
✅Досягнення—хто сказав,що історія — це лише про минуле? Ми творимо її сьогодні.Якщо вважаєте, що досягли вершин у навчанні, спорті, науці, мистецтві тощо, які роблять внесок у розвиток ромської громади, не соромтеся—діліться своїми успіхами! Бо ви—частинка великого народу!

Ромський спадок в розповідях волонтерів АРКИ

© 2022, Молодіжна Агенція з Адвокації ромської культури “АРКА”. Всі права захищені.

Передрук та інше використання матеріалів дозволяється за умови посилання на джерело та розміщення гіперпосилання на веб-сайт.

Контакти

Пн. - Пт.: 10.00 - 18.00

Напрямки діяльності

Молодіжна робота

Аналітика та дослідження

Культура 

Освіта

Історія

Медіа

Волонтерство

Гуманітарна допомога