Молодіжна робота

2021

Освітньо-мистецька ініціатива "Stereobreakers"

Ми зустрічаємось мало не щодня, але часто не бачимо за ярликами Людину. Упередження лишають нас можливості знайти точки дотику та глибше пізнати себе за допомогою діалогу з “іншим”.
Саме для того, аби ініціювати діалог всередині громади ми запросили до участі в проекті молодь з різних груп та спільнот – ромську молодь Охтирщини, ромських активістів з різних куточків країни та охтирську активну молодь. Що з цього вийшло – читайте далі.

Стикаючись зі стереотипами

Ми зібрались разом з молоддю з України, Німеччини та Словаччини, аби поговорити про упередження, з якими ми стикаємось у повсякденному житті та як вони впливають на нашу саморепрезентацію та самоідентифікацію. 

Аби дізнатись, як працювати з цими темами в онлайн форматі, завітайте на сторінку проекту. 

На перехрестях історії

Спільно із партнерами з Німеччини ми залучили до участі в проекті 20 представників ромської, та неромської молоді з Німеччини та України. Не зважаючи на відстань, ми створили спільний простір для обміну досвідом та взаємопідтримки.
Разом наші учасники досліджували історію на різних рівнях – історію країни, громади, історію родини та свій особистий досвід. А в результаті створили онлайн-театральну виставу, яка розкрила проблему дискримінації, з якою молодь стикається в повсякденному житті.

2020

Ромська молодь за рівні права

Розвиток ромського молодіжного руху – комплексний та тривалий процес. Саме тому ми ставили перед собою основною ціллю зміцнення знань та навичоки ромської молоді, що дали б їм можливість здійснювати адвокаційну діяльність, формулювати політичні повідомлення, а відтак – брати участь у прийнятті рішень та формуванні політик, що прямо чи опосередковано впливають на становище ромської молоді та громади вцілому.

2019

Час пам'ятати

“Time to Remember”, або “Час пам’ятати” це освітньо-комеморативна ініціатива ГО “АРКА”, де ми разом з молодими людьми шукаємо відповіді на ряд питань:  

⌛️ Що ми знаємо про геноцид ромів?
⌛️ Чи є місце ромам у національному просторі памяті?
⌛️ Хто і як має зберігати пам’ять про трагічні сторінки минулого?
⌛️ А ще яка роль у цих процесах належить молодому поколінню?
⌛️ Як і кому говорити про український історичний контекст в рамках міжнародних освітних заходів про геноцид ромів?

Знай! Дій! Змінюй!

“Кожен день- це ромський день!” – саме під таким гаслом пройшов парад у центрі м. Берлін з нагоди Міжнародного дня ромів, що припадає на 8 квітня. 
Основною ідеєю організаторів дійства було донести широкій громадськості, що для того би захищати та поважати права ромів, не треба чекати на якийсь особливий день року.
Учасники ж нашого проекту досліджували проблеми упереджень та дискримінації ромів у сіспільстві та всередині громади. В результаті – створили унікальний перформанс, який було презентовано на сцені одного з театрів Берліну.

2018

Дивись та не забувай!

Dikh_na_bister це багаторічна ініціатива міжнародної ромської молодіжної мережі TernYpe, покликана поширити знання серед ромської та неромської молоді про націонал-соціалістичний геноцид сінті та ромів, а також вшанувати пам’ять загиблих. На партнерських засадах АРКА координує участь молоді від України, займається попередньою підготовкою та супроводжує участників протягом всього освітнього процесу. 

2017

Креативний активізм

Вперше в Україні ромська молодь змогла познайомитися з методом плейбек-театру та стати учасниками перформансу. Спільно дискутували над місцем театру в правозахисному активізмі та налагодженні діалогу в складних конфліктних ситуаціях, обговорювали перспективи та можливі форми співпраці ромських активістів із театральною спільнотою.