Правозахист

2021

Протидія цифровому антициганізму

У рамках цього проекту ми створюємо стратегії як протидіяти існуючій мові ворожнечі направленої проти ромів та як запобігти винекнення нової хвилі ненависті. А також за участі Національних координаторів волонтерів в Україні координуємо роботу волонтерів, які знаходятся на посадах ромських правозахисників в Україні.

2020

Ромська молодь за рівні права

Розвиток ромського молодіжного руху – комплексний та тривалий процес. Саме тому ми ставили перед собою основною ціллю зміцнення знань та навичоки ромської молоді, що дали б їм можливість здійснювати адвокаційну діяльність, формулювати політичні повідомлення, а відтак – брати участь у прийнятті рішень та формуванні політик, що прямо чи опосередковано впливають на становище ромської молоді та громади вцілому.

2019

Мистецька акція проти ромських погромів

У 2018 році Україну шокувала хвиля ультраправих нападів на ромські поселення. Під час нападів було поранено чимало людей, спалено кілька тимчасових поселень та майно їх мешканців, також дві людини було вбито. Все це супроводжувалося активною дискусією у соціальних мережах та значним зростанням рівня ненависті та мови ворожнечі.

У такій ситуації єдність та підтримка як на національному, так і на міжнародному рівнях були особливо важливі. Разом із групою ромської молоді ми створили арт роботи, аби за допомогою мистецтва привернути увагу громадськості до цих страшних подій.

2017

Креативний активізм

Вперше в Україні ромська молодь змогла познайомитися з методом плейбек-театру та стати учасниками перформансу. Спільно дискутували над місцем театру в правозахисному активізмі та налагодженні діалогу в складних конфліктних ситуаціях, обговорювали перспективи та можливі форми співпраці ромських активістів із театральною спільнотою.