Історія

2019

Час пам'ятати

“Time to Remember”, або “Час пам’ятати” це освітньо-комеморативна ініціатива ГО “АРКА”, де ми разом з молодими людьми шукаємо відповіді на ряд питань:  

⌛️ Що ми знаємо про геноцид ромів?
⌛️ Чи є місце ромам у національному просторі памяті?
⌛️ Хто і як має зберігати пам’ять про трагічні сторінки минулого?
⌛️ А ще яка роль у цих процесах належить молодому поколінню?
⌛️ Як і кому говорити про український історичний контекст в рамках міжнародних освітних заходів про геноцид ромів?

2018

Дивись та не забувай!

Dikh_na_bister це багаторічна ініціатива міжнародної ромської молодіжної мережі TernYpe, покликана поширити знання серед ромської та неромської молоді про націонал-соціалістичний геноцид сінті та ромів, а також вшанувати пам’ять загиблих. На партнерських засадах АРКА координує участь молоді від України, займається попередньою підготовкою та супроводжує участників протягом всього освітнього процесу. 

Їхня память моїми очима

Даний проект – одна з перших спроб привідкрити завісу історії та поглянути на трагедію, що сталася з ромами в роки Другої світової війни під іншим, дещо незвичним, кутом зору. У фокусі нашого дослідження –  тема геноциду у спогадах дітей, чий досвід довгий час ігнорувався та лишався незатребуваним. 
Спробою відповісти на останнє питання стала графічна частина проекту. За допомогою мистецтва ми намагаємося зробити голоси минулого видимими і зрозумілими, перетворюючи їх на візуальні образи. 

День ромського спротиву

16 травня в усьому світі відзначається як Міжнародний день ромського спротиву. Проте досі дуже мало хто знає його символізм та історичне підгрунтя. 

Дана ж ініціатива націлена на поширення знань про ключові події в історії ромського народу.