Історії спротивуПро нас пишуть

Промова міністра культури та інформаційної політики України до Міжнародного дня пам’яті жертв геноциду ромів

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко записав звернення до Міжнародного дня геноциду ромів та сінті, в якому згадав про трагічний досвід ромського народу. 

Трагічний досвід Другої світової війни набув для нас сьогодні особливої гостроти, адже знову Український народ героїчно протистоїть наступу на свободу та людяність. Сьогодні росія прагне знищити українську ідентичність. За часів ІІ світової війни нацисти теж прагнули знищення за етнічною ознакою. 2 серпня ‒ Міжнародний день пам’яті жертв нацистського геноциду ромів“.

У 1943 році понад 22 тисячі ромів з Німеччини та деяких інших країн Європи були депортовані до табору смерті Аушвіцу. Близько 19 300 людей померли там від голоду, холоду, хвороб, виснаження, внаслідок медичних експериментів або ж були вбиті у газових камерах. У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року останні понад 4000 ромських в’язнів, які ще залишалися в Аушвіцу, були вбиті в газових камерах. Тому саме 2 серпня обрано датою вшанування пам’яті жертв нацистського геноциду ромів. За оцінками істориків, жертвами геноциду ромів за часів Другої світової війни стали від 500 тисяч до 1 млн людей.

Близько 20 тисяч із них були знищені нацистами на українських землях. Україна була і, переконаний, буде мирним домом для людей найрізноманітніших етнічних ідентичностей. Згадуючи трагічні сторінки Другої світової війни, ми як ніколи гостро відчуваємо цінність людського життя, солідарності та взаємоповаги, незалежно від етнічної ідентичності чи кольору шкіри. Це цінності сучасного цивілізованого світу. Це цінності України”, — йдеться у відео.

Фото: amazing-ukraine.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *