На перехрестях історії

23-25 липня 2021 р. 

В нових непростих реаліях, коли пандемія коронавірусу значно обмежила можливості реальних зустрічей, нам вдалося продовжити молодіжну роботу і  досягти нових успіхів.

Спільно із партнерами з Німеччини ми залучили до участі в проекті 20 представників ромської, та неромської молоді з Німеччини та України. Не зважаючи на відстань, ми створили спільний простір для обміну досвідом та взаємопідтримки.

Разом наші учасники досліджували історію на різних рівнях – історію країни, громади, історію родини та свій особистий досвід. А в результаті створили онлайн-театральну виставу, яка розкрила проблему дискримінації, з якою молодь стикається в повсякденному житті.

Локальний захід для української групи учасників

 Київ, 27-29 вересня 2021 р.

Місцеві заходи мали різні програми, але при цьому були взаємодоповнюючими. Українські учасники мали можливість поринути в історичні реалії та дізнатися більше про історію геноциду ромів, а також подосліджувати міжкультурні впливи та запозичення ромського та українського народів.

Локальний захід для німецької групи учасників

 Гайдельберг, 22-24 жовтня 2021 р.

Німецька група більше зосередилася на проблемах сучасності, викликах та порушеннях прав людини, з якою стикається ромська громада. Учасники відвідали експозицію Документально-культурного центру сінті та ромів у Гайдельберзі, знйомилися із формами роботи театру пригноблений та говорили про місце молоді в протидії проявам дискримінації. 

Спільний онлайн тренінг

4-7 листопада 2021 р.

Завершальним етапом проекту став спільний онлайн тренінг, до якого долучилися учасники з обох країн. Разом досліджували витоки явища дискримінації, досліджували можливості сторітелінгу і творили. Результатом співтворення стала поява на світ документальної онлайн вистави.

"Знаходячись в соціальному колі"

онлайн пост-документальна перформативна вистава-дослідження

Учасники вистави-дослідження розповідають історії про те, як існувати в різному соціальному середовищі і почувати себе вразливо, впевнено, як знаходити взаєморозуміння з оточуючими, боротися за свої права, як стати почутими. У виставі також звучать елементи статей/публікацій на тему прав людини, дискримінації та стереотипів, які були знайдені у вільному доступі.

Відтворити відео

Наші партнери

Проект “На перехрестях історії” фінансується програмою “MEET UP! Youth for Partnership” фонду EVZ Foundation 

Проект було реалізовано у партнерстві із німецькою громадською організацією “Denk Global”

© 2022, Молодіжна Агенція з Адвокації ромської культури “АРКА”. Всі права захищені.

Передрук та інше використання матеріалів дозволяється за умови посилання на джерело та розміщення гіперпосилання на веб-сайт.

Контакти

Пн. - Пт.: 10.00 - 18.00

Напрямки діяльності

Молодіжна робота

Аналітика та дослідження

Культура 

Освіта

Історія

Медіа

Волонтерство

Гуманітарна допомога