Know! Act! Change!

3 – 10 квітня 2019 (Берлін, Німеччина)

Театральна майстерня

Як говорити про проблеми ромської молоді мовою сучасного театрального мистецтва, тепер точно знають учасники нашої освітньої подорожі. Лише за кілька днів ми створили глибоку постановку на тему: «Дискримінація ромів в суспільстві», яку презентували на сцені одного з державних театрів м. Берлін.
Що таке Форум-театр і як він допомагає відстоювати права людини – читайте нижче.
Методика Форум-театру полягає у тому, що модератор, так званий Джокер, разом із групою не професійних акторів/ок за допомогою різних інтерактивних вправ готує коротку виставу, що відображає гострі соціальні конфлікти, порушення прав людини.
За методикою класичного Форум-театру є агресор, жертва і кілька «нейтральних»; агресора замінювати не можна, хоч це і вирішує ситуацію, але в реальному житті так не буває.
Вистава зупиняється в кульмінаційний момент: дискримінації, приниження, конфлікту, узурпації влади чи фізичного насильства.
Сюжети для Форум-театру пропонують самі учасники/ці. Це ситуації із якими вони зустрічаються у житті.
Для показів вистав Форум-театру немає необхідності у додатковому антуражі, головне – сюжет, і те, як він розвивається в ситуацію порушення прав.
Після першого перегляду, глядацька аудиторія бере участь в обговоренні побаченого, пропонує варіанти вирішення. Потім відбувається ще кілька переглядів, де глядачі/ки мають можливість в будь-який момент сказати «стоп» і замінити когось із граючих на сцені.
Всі, хто виходить на сцену, замінюючи когось із граючих, своїм прикладом створюють нову модель поведінки.
Таким чином, це дає змогу знайти, зіграти, «прожити» складні життєві ситуації, отримуючи безцінний досвід активної громадянської позиції.

У стінах театру Курінга

Учасникам нашого проекту надзвичайно пощастило, адже знайомили їх із методиками театру пригноблених неперевершені тренери та практики театру – Барбара Сантос та Крістофом Лейхт. 

Заняття ж проходили в автентичному приміщенні Театру Курінга.

Roma Day is every day!

“Кожен день- це ромський день!” – саме під таким гаслом пройшов парад у центрі м. Берлін з нагоди Міжнародного дня ромів, що припадає на 8 квітня. 
Основною ідеєю організаторів дійства було донести широкій громадськості, що для того би захищати та поважати права ромів, не треба чекати на якийсь особливий день року. Це має бути беззаперечною нормою, такою ж звичною як і присутність ромів у всіх вимірах суспільного життя та простору – хоч то куточки далеких спальних районів маленьких міст, чи центральна площа столиці Німеччини. 
 
Святкування розпочалося 7 квітня на центральній площі,  біля Меморіалу сінті та ромам Європи, вбитим під час націонал-соціалізму, зі вступних промов офіційних гостей заходу, в числі яких були 
  • Державний міністр Аннет Відман-Мауз, уповноважена Федерального уряду з питань міграції, біженців та інтеграції
  • Ромео Франц, член Європейського парламенту, 
  • Уве Ноймеркер, директор Фонду Меморіалу вбитим євреям Європи
  • Петра Пау, віце-президент німецького парламенту
  • Карен Тейлор, член правління Європейської мережі проти расизму та політичний спеціаліст з прав людини в німецькому парламенті
  • Тетяна Сторожко, ромська активістка з України. 

наступний парад до Театру імені Максима Горького із зупинкою на Паризер-Плац. 

Читайте про нас на всіх інфораційних стендах Берліна

Від Бранденбурзьких воріт яскрава гучна процессія з активістів, політиків, митців, ромів та просто небайдужих гостей заходу вирушила вулицями Берліну в напрямку театру ім. М. Горького, де відбувся показ театральної постановки, яку за кілька днів воркшопів підготували наші учасники. 

This is the heading

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Цікаво?

Читайте ще більше про захід на сторінці наших партнерів
Roma Trial

© 2022, Молодіжна Агенція з Адвокації ромської культури “АРКА”. Всі права захищені.

Передрук та інше використання матеріалів дозволяється за умови посилання на джерело та розміщення гіперпосилання на веб-сайт.

Контакти

Пн. - Пт.: 10.00 - 18.00

Напрямки діяльності

Молодіжна робота

Аналітика та дослідження

Культура 

Освіта

Історія

Медіа

Волонтерство

Гуманітарна допомога