Діаспора

Ромську історію вивчатимуть в школах?

Чи знали ви, що нещодавно Комітет міністрів Ради Європи ухвалив Рекомендацію, в якій вперше закликає 47 країн-членів включити історію ромів до шкільних програм та навчальних матеріалів?

.

Рекомендація щодо включення історії ромів до шкільних програм сприятиме покращенню розуміння того, що вони є невід’ємною частиною як національної спільноти, так і європейського суспільства. Це ефективний інструмент для боротьби з ненавистю, дискримінацією та забобонами, радикалізацією, запереченням Геноциду та ревізіонізмом.

.

Рекомендація підкреслює важливість викладання Ромського Геноциду, вчиненого нацистським режимом та його союзниками, а також інших діянь, вчинених проти ромів по всій Європі. Документ закликає уряди інтегрувати діяльність, пов’язану з пам’яттю жертв Геноциду, у формальну та неформальну освіту. Зокрема, у зв’язку з відзначенням Дня пам’яті жертв Геноциду ромів (2 серпня) або з датою, більш адаптованою до історичного контексту відповідної країни, наприклад, історичні дати на місцевому рівні, пов’язані з ув’язненням або депортацією ромів до концтаборів.

.

Але інформація про такі різко негативні історичні періоди часу повинна доповнюватися викладанням історичних епізодів, коли роми не були жертвами. Наприклад, викладання має стосуватися позитивних розповідей про історію ромів – приміром таких, як їх внесок у місцеву, національну та європейську культурну спадщину.

.

Згідно з Рекомендацією, викладання історії ромів не потребуватиме додаткових академічних годин, але може бути включено до різних шкільних предметів, таких як історія, громадянське чи соціальне виховання, література, релігія чи етика, мистецтво, музика чи мови і таким чином, не потребуватиме додаткових коштів.

 

Читайте більше за посиланням 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *