Культура

Я Чарлі Чаплін і я ром

Для більшості з вас, факт що Чарлі Чаплін був ромом, вже не новина! Але яким був життєвий шлях актора знає не кожен.

Чаплін народився у ромському каравані, що підтверджує документ знайдений його дочкою. Це був лист відправлений чоловіком на ім’я Джек Хілл, який і повідомив подібні відомості. Він  розповідав у листі, що караван той належав його родичці, а знаходився він під Бірмінгемом. У 1880 році поселення ромів “Чорна латочка” дійсно існувало в тому місці, а оскільки Чаплін не мав свідоцтва про народження, то можна думати, що версія справді правдива. Насправді великий актор ніколи не приховував своє коріння і завжди згадував, що має “ромський секрет в шафі”.

У віці 5 років (1894 рік) вперше вийшов на сцену.

У 14 років отримав роботу в театрі і маленьку роль посильного в п’єсі «Шерлок Холмс». Так як він не вмів читати, то слова своєї ролі вчив за допомогою брата, який був грамотним. Потім він виступав у вар’єте, брав уроки гри на скрипці, багато читав, надолужуючи згаяне.

Знаменитий образ «бродяги»

Прийшовши на студію Сеннета, Чарлі з підручного реквізиту спорудив образ, який зробить в майбутньому його знаменитим на весь світ – образ бродяги в казанку, з візиткою, паличкою і в черевиках з подовженим носом. У такому вигляді він з’явився перед метром

Найдорожчий американський актор

Бродяга Чарлі виявився дуже прибутковим чином. У 1914 році Чаплін отримував 150 доларів в тиждень, потім 150 тисяч, а в 1917 році в контракті актора зі студією «Фест Нейшнл Пикчерс» вже значилася сума 1 мільйон доларів.

Як режисер

У 1919 році Чаплін створив власну студію і став випускати короткометражні фільми. У 1921 році він зняв свій найвідоміший повнометражний фільм «Малюк» про пригоди жебрака бродяги і маленького підкидька.

Почесний «Оскар»

Став володарем 3-х Почесних «Оскарів»:

  • У 1929 році – за роботу над фільмом «Цирк»;
  • У 1972 році – за безцінний внесок у кінематограф, завдяки якому «кіно стало мистецтвом».
  • У 1973 році – за кращий саундтрек до фільму «Вогні рампи».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *