Культура

Romani Design

Ромська модельєрка з Угорщини Еріка Варга за допомогою моди та стилю вдало поєднує культурні традиції, сучасний дизайн та кидає виклик стереотипам. Майстриня впевнена, що саме мода — це та галузь мистецтва, що здатна зацікавити і об’єднати людей, як ромів, так і не-ромів.

“Багато хто відвертається від власної культури … Але людям потрібні позитивні моделі для наслідування, не лише більшості в суспільстві, а й самим ромам”, — говорить 47-річна дизайнерка.

Саме з метою просування ромської моди та ідентичності в 2010 році нею була заснована студія Romani Design. Це унікальне за своєю суттю соціальне підприємство, створене та кероване ромами. Тут можна знайти як одяг масового виробництва, так і лінійки моделей, що несуть потужне смислове наповнення та торкаються таких тем як дискримінація, права меншин та інтеграція.

Зараз в студії працює п’ять співробітників, у тому числі сестра Еріки, — фольклорна співачка, яка розробляє та створює сукні в домашній студії Варги на околиці Будапешта.

Її вбрання також характеризують сміливі поєднання яскравих кольорів, традиційні квіткові мотиви. Зокрема, досить поширеною є одна з улюблених квіток дизайнерки — троянда — символ жіночності, що прикрашає навіть тапочки дизайнерки, які та носить під час педалювання своєї швейної машини.

Одяг з лінійки Romani Design все частіше можна зустріти в гардеробах угорських знаменитостей, а вартість деяких суконь подекуди сягає позначки в 1000 євро.

Окрім створення колекцій студія Еріки Варги також займається освітніми ініціативами, зокрема, організовує менторські програми, спрямовані на те, щоб допомогти ромській молоді потрапити в модний бізнес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *