Культура

Пап-джаз-фест

Ви любите 🎷джаз? А як щодо ромського джазу?Так-так, саме ромського! Вже більше 20 років на Закарпатті проводиться унікальній Міжнародний ромський фестиваль “Пап-джаз-фест”. 

🎷 Особливість “Пап-джаз-фесту” в тому, що він єдиний серед подібних йому в Україні заснований ромами, а саме Товариством музичної культури ромів Закарпаття “Лаутарі”, і щорічно в ньому обов’язково окрім інших музикантів брав участь ромський джазовий колектив. А загалом гостями фестивалю за ці роки стали близько 100 музичних груп. Саме завдяки засновнику фестивалю, Віллі Папу-старшому в Ужгороді побували видатні музиканти зі світовим ім’ям, зокрема Пітер Кардареллі, Монті Уотерс, Едвард Намісловскій, Додо Шошока, Євген Дергунов. Вони приїжджали в знак поваги до нього. Тепер же музичні групи збираються в пам’ять про нього. 

🎺 Ідея зібрати джазменів в Ужгороді вперше з’явилася ще в 1982 році, коли Віллі Пап-старший побував на Всесоюзному джазовому фестивалі в Дніпропетровську. А втілити мрію вдалося лише за часів незалежності. “Починаючи з 1995 року наш квартет брав участь у багатьох фестивалях, в тому числі і у Світовому в Будапешті. І кожен раз, повернувшись додому, батько задавався питанням: чому у нас такого не може бути? Тоді і почалася посилена робота в цьому напрямку, – розповідає Віллі-молодший. – Його підтримав тодішній начальник управління культури ОДА Василь Габорець, багато допомогли в організації та Міжнародний фонд “Відродження”, Ужгородська міська рада та управління культури ОДА (вони досі долучаються до організації заходу). А прихистив новий ф естіваль, що стартував в 1997 році, Ужгородський палац дітей та юнацтва, педагогом якого був батько. З тих пір його зал – постійне місце проведення фесту”. 

🎸 Що примітно: на концертах “Пап-джаз-фесту” завжди збирається багато молоді, а значить мета, яку ставив перед собою Віллі Пап-старший, – залучити якомога більше молоді до справжнього мистецтва – досягнута. “І нехай вони не стануть джазменами, але навчилися розуміти і слухати джаз”,-говорить Пап-молодший.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *