Протидія Цифровому Антициганізму

2021 рік

Агенція з адвокації ромської культури (АРКА) у партнерстві з Європейським центром прав ромів (ERRC) реалізовує проект “Протидія Цифровому Антициганізму”. 

Даний проект реалізується в Україні, Чехії та спрямований на протидію онлайн та офлайн проявам мови ворожнечі, а також іншим расистським випадам проти ромів. 

У рамках цього проекту ми створюємо стратегії як протидіяти існуючій мові ворожнечі направленої проти ромів та як запобігти винекнення нової хвилі ненависті. А також за участі Національних координаторів волонтерів в Україні – Наталії Томенко та Володимира Яковенка ми координуємо роботу волонтерів що знаходятся на посадах ромських правозахисників в Україні.

Напрямки діяльності ромських правозахисників:

  •     створення у адвокаційних кампаній щодо боротьби з анти-циганізмом онлайн та офлайн;
  •     розповсюдження позитивного іміджу ромської громади у медіа задля підвищення обізнанності українського суспільства щодо ромської громади, як один з методів боротьби з анти-циганізмом;
  •     застосування інструментів онлайн-звітності стосовно соціальних медіа/мереж для виявлення коментарів або змісту, що демонструє анти-ромську мову ворожнечі та суперечить рекомендаціям соціальних медіа щодо змісту постів;
  •     написання скарг щодо порушення прав людини до різних відповідальних органів.
Волонтерський проект від ERRC допоміг мені здобути навички виявлення мови ворожнечі проти ромів онлайн та зрозуміти, наскільки масовим та водночас непоміченим явищем вона є в Україні. Захист прав ромів у цифровому середовищі повинен стати пріоритетом для неурядових організацій та для кожного з нас, адже там, де є місце висловленню ворожнечі, завжди знайдеться місце для насильства в реальному житті.
Щиро рекомендую кожному, хто зацікавлений у правозахисній діяльності та питаннях меж свободи слова в Інтернеті, долучитися до волонтерства у ERRC, ви отримаєте безцінний досвід, купу нових знань та крутих друзів!

Досвід волонтерства для ERRC допоміг мені поглибити розуміння правозахисної ситуації в Україні та сприяв тому, щоб мій погляд на дотримання громадянських прав і стан вразливих меншин в нашому суспільстві став системнішим.

Це важлива, а в чомусь й захоплива праця в приємній команді.

Більш за все було цікаво працювати з людьми, яких ти майже не знаєш, але які мають таку ж ідею. Я могла показати свої знання з певної теми, розказати про тонкощі в справах, які знаю добре і до цього ж була можливість послухати інших – це і стало причиною тому, що сессіі були цікавими та плідними.

На сесіях, дякуючи тренерам, я навчилася розпізнавати мову ворожнечі та коректно реагувати на неї.

Для мене особисто було цікаво працювати на платформі Тікток.