Мистецька акція проти ромських погромів

Липень 2018 р., Київ, Україна

Передісторія

У 2018 році Україну шокувала хвиля ультраправих нападів на ромські поселення. Під час нападів було поранено чимало людей, спалено кілька тимчасових будинків та предметів, також визначено дві смерті. Все це супроводжувалося активною дискусією у соціальних мережах та значним зростанням рівня ненависті та мови ворожнечі.

У такій ситуації єдність та підтримка як на національному, так і на міжнародному рівнях були особливо важливі. Разом із групою ромської молоді ми створили твір мистецтва, щоб привернути увагу громадськості.

Концепт постера

На карті України в численних очах ми можемо побачити відображення жахів, які зазнала ромська громада. Кожен учасник ініціативи залишав свої коментарі, які відображали їхні почуття щодо того, що сталося.
На жовтих стрічках перераховані всі злочини – випадки нападів на ромські поселення.

Міжнародна підтримка

Серпень 2018 р.,  Краків, Польща

Детальніше

Плакати були представлені на різних заходах, у тому числі в рамках міжнародного проекту «Dikh he na Bister/Подивись і не забудь» у Польщі.
Учасники заходу з різних країн могли не лише ознайомитися з тим, що сталося в Україні, а й  сфотографуватися на фоні постеру та поширити світлини через соціальні мережі під хештегом #save_roma_in_ua. Таким чином нам вдалося створити інформаційну кампанію по всій Європі та привернути увагу до порушення прав ромів. 

Знайшлося багато охочих  залишити свої коментарі та надіслати  слова підтримки ромам України.  Таким чином висловили свою солідарність десятки молодих людей із Німеччини, Францій, Албанії, Македонії, Угорщини, Польщі, Сербії, Чехії та інших країн.  

© 2022, Молодіжна Агенція з Адвокації ромської культури “АРКА”. Всі права захищені.

Передрук та інше використання матеріалів дозволяється за умови посилання на джерело та розміщення гіперпосилання на веб-сайт.

Контакти

Пн. - Пт.: 10.00 - 18.00

Напрямки діяльності

Молодіжна робота

Аналітика та дослідження

Культура 

Освіта

Історія

Медіа

Волонтерство

Гуманітарна допомога