Адвокація

2022

Форум ромського громадянського суспільства

Ключові представники ромського та (про)ромського громадянського суспільства, політики та різні зацікавлені сторони збираються, щоб створити коаліцію, яка посилить рівність, інтеграцію та участь українських ромів у європейському контексті. Форум сприяє тому, щоб європейська та національна політики були більш інклюзивними та відповідали поточним потребам українських ромів.

Конференція "Російська війна проти України та її наслідки для ромів"

Конференція об’єднає представників ромської громади в Україні, українських ромів-біженців та представників ромських організацій з інших європейських країн.

Основною метою конференції є вироблення спільного підходу та політичної позиції ромів з України та прихильників спільноти сінті та ромів в Європі щодо таких питань: Поточне становище ромів в Україні та пропозиції щодо їхнього покращення, Позиція ромських біженців з України та перспективи ромів у майбутній Україні.

Документальна вистава "Від Дому до Дому"

Вистава є першою спробою задокументувати та зберегти пам’ять про історичну подію, що відбувається в Україні сьогодні, на основі свідчень українських та ромських жінок, які внаслідок війни в Україні опинилися перед складним вибором: залишитися в рідному домі чи шукати інший. Хтось втратив свої стіни, хтось будує нові, а хтось досі на роздоріжжі.

Арт-виставка "Катарсис"

У той час як решта світу спостерігає за триваючою війною через засоби масової інформації, ромські та (про)ромські жінки в Україні наразі стикаються з війною, яка розпочалася 24 лютого, коли Росія вторглася в Україну. Вони переживають весь спектр травматичного досвіду вимушеного переселення, еміграції, розлуки з сім’ями та друзями, втрати близьких. 

Виставка показує, як “особисте” може бути сильним проявом сучасної політичної ситуації. Всі ці жінки мають дуже різний та унікальний досвід, але їх усих об’єднує адаптація до нових реалій воєнного часу.