Активізм

“Збережімо пам’ять про геноцид”: АРКА долучилась до конференції в Кишиневі

Декілька десятків активістів та громадських діячів з України, Німеччини, Румунії та Молдови зібрались на щорічній конференції “Remembering the Rom:nja Genocide – Fighting Against Racism”, присвяченій пам’яті жертв геноциду ромів. Учасники та учасниці зустрілись в столиці Молдови — місті Кишинів. 

Два дні, з 22 по 23 жовтня представники та представниці запрошених країн, які активно працюють в напрямку збереження пам’яті, присвятили обговоренню актуальних питань та сучасних проблем в царині громадського руху, боротьби з дискримінацією ромів та збереження пам’яті про геноцид ромського народу. Конференція стала платформою для обміну досвідом та комунікації. Від АРКИ до заходу на волонтерських умовах долучилась ромська активістка Ізаура Дріма. 

Організатори заходу розповіли про багаторічну діяльність, спрямовану на вивчення та осягнення геноциду ромів у Східній Європі під час Другої світової війни. В рамках співпраці з організаціями різних країн було створено пересувні виставки та відеоролики з понад 200 історіями ромів, які піддавалися переслідуванням та інших учасників тих подій в Румунії, Молдові та Україні. На конференції учасники, які долучились до збору матеріалів, розповіли про свій унікальний досвід роботи з виставками.

Фото: Дводенна конференція в Кишиневі

Під час заходу ми відрефлексували ситуацію з дискримінацією ромів в кожній країні, поділились досвідом своєї діяльності.Ми детально обговорили методи та умови збереження пам’яті про найбільшу трагедію ромського народу. Одним з найцікавіших та корисних для мене став виступ Михайла Тяглого (дослідника Українського центру вивчення історії Голокосту, – ред;). Він доволі багато розповів про переслідування ромів, про меморіали пам’яті та нинішню ситуацію”. 

В процесі дводенного обговорення активісти та громадські діячі приділили увагу стану соціальної, економічної, політичної дискримінації у країнах-учасницях, а також стратегії протидії. Вагому частину обговорення зайняла тема боротьби за компенсацію ромам, їхнім сім’ям та виплату збитків для наступних поколінь.

Довідка: В Україні пересувна виставка була відкрита під назвою “Зневажений геноцид” в 2019 році. Зі сторони України до проекту та збору матеріалів долучився Український центр вивчення геноциду. Виставка була третім, фінальним, етапом. За час співпраці спеціалісти відвідали чимало українських регіонів аби зібрати якомога більше свідчень про реалії ромів під німецькою окупацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − twelve =