Активізм

Ромська молодь взяла участь у міжнародній конференції “Сила молоді”

Понад 60 молодих активістів та громадських діячів з України, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Німеччини, Республіки Молдова та Білорусі зібрала у себе столиця Грузії – Тбілісі, щоб на конференції обговорити актуальні питання молодого покоління, розширити їх можливості для залучення та забезпечити платформу для обміну досвідом, комунікацій та спільних ідей.

Майже п’ять днів, з 21 по 25 вересня учасники та учасниці вели дискусії, обговорювали, шукали нові ідеї для натхнення та для створення нових перспектив розвитку молодого покоління в сучасних реаліях сьогодення.  «Сила молоді»  – як головний слоган міжнародної конференції в Тбілісі, став основою для обговорення та панельних дискусій: залучення молодих людей у часи кризи, досягнення успіхів у своїх громадах та спільнотах, виклики з якими стикається сучасна молодь, нові перспективи для будування відкритого суспільства, де молодь стає рушійного силою змін. 

Тетяна Сторожко – співзасновниця громадської організації “АРКА” (агенція з адвокації ромської культури), історикиня та дослідниця була однією з учасниць та спікерок під час міжнародної конференції у Тбілісі, де мала можливість більше розповісти про сьогоднішній контекст України, російської агресії та боротьби українців у війни проти російських окупантів. 

“7 місяців тому я прокинулась а світанку від звуків сирен і була змушена покинути свій дім, свої мрії, все, що було цінним для мого серця. Я рятувала своє життя”, – розповіла Тетяна Сторожко перед іноземною аудиторією, говорячи про укаїнський контекст та війну в Україні. Водночас історикиня додала, що презентувати Україну й більше розповідати про те, що сьогодні відбувається – важлива складова спільної боротьби українців та всього цивілізованого світу, додавши, що ромська молодь – як частина українського суспільства бере активну участь в боротьбі проти російських агресорів, поповнює лави ЗСУ, долучається до волонтерських, просвітницьких та соціально важливих проектів в Україні та за її межами. 

“Для мене та моєї команди особливо важливо, щоб світ знав про історії українців. Я представляю тут ромську молодіжну організацію і мушу визнати, що нині, в умовах війни в Україні, є чудова можливість побачити, як ромські громади відстоюють своє право жити в демократичній державі, служачи в українській армії та стаючи волонетрами. Роми в Україні пишаються тим, що є частиною боротьби за перемогу не лише України як держави, а й за перемогу демократії, свободи та прав людини в усьому світі. Щоб розповіді молодих активних людей з України почули, ARCA створила Інформаційну платформу Djanes, де ми розповідаємо їхні унікальні історії”, – підсумувала Тетяна Сторожко під час свого виступу у Тбілісі.

Як розповідала Тетяна, більшіть грузинської молоді цілком підтримує українців у боротьбі, вболіває за нашу перемогу та прагне змін разом з усім українським суспільством. Саме такі наративи були присутні під час міжнародної конференції  “Сила молоді” у столиці Грузії – Тбілісі. Організаторами міжнародної конференції “Сила молоді” стала німецька інституція  EVZ foundation (Фонд «Пам’ять, відповідальність і майбутнє»), котра є федеральною організацією Німеччини та вже не вперше організовує зустрічі молоді у міжнародному форматі, формуючи навколо себе спільноту активних та ідейних, а також тих, хто прагне змінювати суспільство як і локально, так і глобально.

Водночас один із проєктів, котрий реалізовує німецький фонд EVZ foundation вже декілька років поспіль – це програма “MEET UP! українсько-німецькі зустрічі молоді”, що об’єднує навколо себе молодіжні та громадські організації, а також активістів, науковців та громадських діячів з усього світу.

Автор: Маріанна Максимова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *