Активізм

Права молоді та демократія: “АРКА” долучилась до міжнародної конференції у Баку

У вівторок, 13-го вересня, представники молодіжних організацій з України, Білорусі, Молдови, Данії, Азербайджану та Грузії зустрілись на “Семінарі з розвитку навичок у сфері прав молоді” в Баку. Протягом 6 днів, учасники ділились досвідом один з одним. Метою семінару було підвищення потенціалу молодіжних організацій та їхніх членських організацій в налагодженні регіонального партнерства. Від Молодіжної агенції з адвокації ромської культури «АРКА» до конференції долучилась Віра Дрангой. Учасниця поділилась враженнями та трохи розповіла про саму програму заходу. 

Захід тривав 6 днів, протягом котрих молодь з шести країн встигла обговорити чимало проблемних питань та поділитись позитивним досвідом з колегами. У рамках семінару “Кадрові ресурси в менеджменті молодіжних організацій Азербайджану, Білорусі, Данії, Грузії, Молдови та України” взяли участь лідери та представники більш як 50 молодіжних організацій. Одного дня учасникам дали гарну можливість презентувати себе. Всіх присутніх розділили по різних кутках зали та дали трохи часу аби підготуватись. Молодь мала розповісти про те, чим займається їхня організація, презентувати 2 позитивних проєкти та плани на майбутнє.

«Часу було обмаль, на всіх було 3 хвилини, за які ми мали відповісти на головні питання про свою організацію. Я приїхала поділитись досвідом «Арки» тому намагалась заохотити та донести свої слова до максимальної кількості людей».

На заході були присутні різні організації, але всі так чи інакше працюють з правами молоді, думають над тим як зробити молодь рушійною силою та інструментом впливу. Для учасників важливо стати частиною процесу прийняття важних суспільних рішень. 

«На заході була організація з Молодови, яка спрямовує свою роботу на ромське ком’юніті. Вони мотивують представників спільноти навчатись і навіть мають якусь стипендіальну програму для фінансування освіти. Була ще одна організація також з Молдови, яка допомагає людям з обмеженими можливостями. Її представники допомагають також і ромам. Наприклад, беруть участь у транспортуванні закордон людей, які не можуть цього зробити самостійно. Я також познайомилась з представниками «Національна рада молодіжних організацій Данії» вони зокрема були донорами заходу та надавали можливість податись на отримання грантів».  

Обмінявшись досвідом дівчина наголошує на тому, що він став дійсно корисним для неї та допоміг подивитись на процеси роботи під іншим кутом. Вона розповідає, що українським молодіжним організаціям було б важливо перейняти досвід роботи колег із закордону. 

«Нам є чому навчатись, особливо від тих організацій, які приїхали з Данії. У них трохи інша система, вони не шукають донорів, а мають повноцінне фінансування, їхня робота полягає в тому, щоб шукати лише партнерів – а це вже інший рівень. Я вважаю, що є той досвід, який ми маємо перейняти собі аби українські молодіжні організації мали хоча б половину того, що мають наші західні колеги». 

Родзинкою заходу став культурний вечір, який допоміг учасникам з кожної країни трохи розповісти про свою культуру та зарекомендувати свою країну. Представники українських організацій створили цілу програмку з піснями, опитуваннями та смаколиками. «Ми заспівали пісню «Ой у лузі червона калина», я прочитала вірш Тараса Шевченка «Не молилась», потім для учасників підготували кахут з питаннями про Україну».

Наприкінці всіх частували закарпатським чаєм та шоколадом привезеним з України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + twelve =