Активізм

Пам’яті Раймонда Гюрема

У ці дні, коли ми згадуємо жертв геноциду ромів, міжнародна ромська спільнота вшановує також пам’ять беззаперечного героя, невтомного борця за права та гідність ромів, рома із Франції – Раймонда Гюрема.

Раймонд Гюрем пішов з життя у травні 2020 року. Через кілька днів, а саме 11 серпня, він міг би святкувати 95-й день народження. Раймонд народився у родині акторів та акробатів у Франції. В окупованій нацистами Європі його родина була ув’язнена в таборах, як і багато інших ромів, які потерпали від нацистської ідеології. Будучи підлітком, він неодноразово пробирався в ці табори, щоб годувати і піклуватися про своїх близьких, неодноразово був ув’язнений і більш як 10 разів йому вдавалось втекти!

Його сестра Генрієт написала пісню про мужність брата.

Реймонд був теплою пустотливою душею, завждибув в центрі молодыжних зустрічей, присвячених пам’яті Dikh He Na Bister – Roma Genocide Remembrance. Він став провідним голосом і діячем руху ромського опору за гідність, солідарність, права людини та проти будь-якої форми расизму. Останні роки він вкладав у заохочення молоді продовжувати свою боротьбу та жити у свободі та з радістю.

Пісня Генріетти Гюрем

Виконує Аліна Міклош

Фортепіано від Matthew Winkworth

Фільм за редакцією Дельфіна Лакатоша

2august.eu

Dikh He Na Bister 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *