Активізм

Не танком єдиним: як ромська молодь передала автомобіль для ЗСУ

В час війни, роми  не лише крадуть танк у російських окупантів, але й передовсім допомагають нашим українським захисникам боротись із ворожими силами. Щоденно десятки ромських жінок та чоловіків в Україні об’єднуються у своїх громадах, щоби забезпечити наших бійців всією необхідною амуніцією, а отже наблизити нашу перемогу.

Охтирка – місто, яке від 24 лютого кровоточить глибокими ранами болю та сумом. Тут в перші дні повномасштабного вторгнення увійшли російські війська, намагаючись перетворити мирне місто на згарище. Проте, сила місцевих мешканців сильніша за будь-які російські авіабомби та ракети, бо всупереч усьому місто продовжує функціонувати, а ті, хто залишились – допомогти хлопцям та дівчатам із ЗСУ.

Волонтер Павло – з перших днів залишається у рідному домі та докладає всіх зусиль для звільнення міста від окупантів, від початку російсько-української війни. Спочатку організовував всілякі ініціативи на підтримку тих, хто найбільше постраждав від російської агресії. Пізніше розпочав активну роботу для допомоги українським військовим. Хлопець розповідає, що нещодавно 91-й окремий полк оперативного забезпечення, який дислокується у місті Охтирка Сумської області потребував надійний автомобіль для виконання бойових завдань, а часу було обмаль. Павло, довго не міркуючи, вирішив, що зібрати кошти для пікапу варто тут-і -зараз, відтак звернувся до команди ромської молоді із організації “АРКА”. 

Я написав Тані, а потім Володі (Тетяна Сторожко, Володимир Яковенко — віце-президентка та генеральний директор “АРКА”, – ред;). Розповів, що є потреба для наших хлопців, але часу обмаль”, – згадує хлопець, – “за декілька днів ми вже зібрали потрібну суму та попросили одну з товаришок поїхати до польського кордону, щоби перегнати автіку”.

Довга, виснажлива ніч. Декілька годин на кордоні туди і назад. І ось. Новий надійний пікап вже у Львові, куди пізніше його привезли в потрібне місце для його подальшої роботи. Павло каже, що автіки для наших захисників – необхідні як хліб чи вода, бо вони допомагають краще, злагоджено та швидко виконувати завдання.Оперативно переміщатись, а отже бути сильнішими від ворога.

Ну ось, автівка у хлопців і вона їм надійно служить”, – запевняє Павло, впевненим та втішеним голосом. Зрештою, це не єдина ініціатива, яку волонтер з Охтирки реалізував із агенцією адвокації ромської культури – “Арка”.

Ромські паски для ЗСУ, гуманітарна допомога та постійна підтримка українських боїв на фронті від ромської молоді – важлива частина діяльності організації “АРКИ”. Бо не лише танком єдиним: роми вміють ще й швидко переганяти автівки  на лінію фронту, пекти запашні паски та безумно воювати у лавах ЗСУ.

Автомобіль використовується для саперів, щоб зробити безпечними дороги для людей. Автіка корисна, всюди потрібна. Везе на собі багато вогненебезпечних предметів”, – розповів один з військових міста Охтирка – позивний “Соболь”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *