Активізм

Конкурс заявок на участь у Форумі ромського громадянського суспільства в Берліні

Posted

Берлін (Німеччина), 4 – 8 грудня 2022 року

Пліч-о-пліч з українськими ромами в Європі!

 

Ключові представники ромського та (про)ромського громадянського суспільства, політики та різні зацікавлені сторони збираються, щоб створити коаліцію, яка посилить рівність, інтеграцію та участь українських ромів у європейському контексті. Форум сприятиме тому, щоб європейська та національна політики були більш інклюзивними та відповідали поточним потребам українських ромів.

Ситуація, в якій опинилося українське суспільство на початку війни, створила додаткову небезпеку для ромських громад. Повномасштабне вторгнення Російської Федерації на територію України з 24 лютого посилило прояви дискримінації, вплив російської пропаганди та маніпуляції інформацією.

Ми хочемо використати можливість, яку надає постійна підтримка європейського громадянського суспільства та держав, щоб подолати антиромські настрої та відчуження ромів в Україні, а також представити ромів як активних громадян, які захищають суверенітет української держави пліч-о-пліч з іншими українцями. Поки тисячі ромів воюють в українській армії, інші організовують гуманітарну підтримку та відстоюють інтереси розмаїтого українського суспільства на європейській політичній арені.

Ми прагнемо підвищувати обізнаність, аби активна участь меншин, таких як роми, були визнані українською політикою та суспільством. Це означає, що роми та інші меншини розглядаються як невід’ємна частина українського суспільства і їм надаються найширші можливі права меншин.

 

На цьому форумі обговорюватимуться пріоритети ромських громад в Україні в процесі реконструкції з особливим акцентом на участь та інклюзію молоді. Ми створюємо простір для молодих ромських експертів, щоб їхні голоси були почуті, а також взаємодіємо з політиками, щоб поділитися своїм досвідом із перших вуст та представити зобов’язання на шляху вперед.

 

ЦІЛІ

 • Мережа та побудова коаліцій: зміцнити мережу українських ромських активістів з України та діаспори по всій Європі.
 • Посилення співпраці між громадянським суспільством українських ромів та (про)ромським громадянським суспільством у Європі, яке залучає біженців українських ромів.
 • Розуміння/моніторинг та аналіз: мапування та аналіз ситуації біженців-ромів, з приділенням особливої уваги дітям та молоді; антиромські настрої та становище біженців; як досліджувати та документувати ситуацію в Україні та Європі (наприклад, наративи ЗМІ);
 • Обмін практиками між ромським та (про)ромським громадянським суспільством, політиками та різними зацікавленими сторонами з метою здійснення дискусій, які сприяють спільному баченню подальшої підтримки.
 • Підтримувати ромів в Україні та біженців з України по всій Європі; сприяти участі ромського громадянського суспільства України в процесі розробки політики щодо стратегій відбудови України.

 

УЧАСНИКИ

Критерії відбору

 • Ви є активним представником демократичних ініціатив громадянського суспільства, маєте досвід в адвокації, моніторингу дотримання прав людини, сфері політики чи ЗМІ з особливим акцентом на контексті ромів в Україні та за межами України.
 • Будьте готові поділитися власними викликами та прийняти підхід, який спрямований на втілення нових ідей та бачення щодо питання демократії.
 • Демонструвати мотивацію до побудови рівних, інклюзивних та згуртованих суспільств, вільних від усіх форм нетерпимості та дискримінації на місцевому, національному та міжнародному рівнях.
 • Необхідне володіння англійською на середньому рівні (читання, письмо та говоріння). Знання української та ромської мов буде додатковою перевагою.
 • Ви повинні бути на зв’язку та мати можливість брати участь протягом усього заходу.

Перевага надаватиметься заявникам ромського та українського походження.

ПРОГРАМА

 • Семінар експертів «Роми в Україні та за межами України: реалії, виклики, перспективи»: 

Ми формуємо процес обміну, який дозволяє учасникам працювати над мапуванням поточної ситуації та боротьби, з якою стикаються ромські громади в Україні та поза її межами через війну . Зі здобутим розумінням різноманітного досвіду ми зможемо робити практичні кроки для співпраці, адвокації, зміцнення політичного представництва українських ромів та розбудови мережі діаспори.

 • Конференція «Російська війна проти України та її наслідки для ромів»:

Ми збираємо представників ромської громади в Україні, ромських біженців, осіб, які приймають рішення з Європи, а також громадянське суспільство та аналітичні центри, щоб сприяти розумінню того, що роми є невід’ємною частиною українського суспільства та що міжнародне співтовариство, і зокрема Німеччина, має зобов’язання бути союзником не лише України, а й ромів з України.

 • Публічна вистава документального театру «Від дому до дому»:

Ми прагнемо передати знання про те, як сучасні покоління переживають травму війни, щоб підвищити обізнаність суспільства та вплинути на процеси прийняття рішень. Вистава є першою спробою задокументувати та зберегти пам’ять про історичну подію, яка сьогодні відбувається в Україні, на основі свідчень різних ромських та (про)ромських представників

 • Виставка: «Катарсис»: 

Наша мета – запропонувати шлях до зцілення травматичних переживань через візуальне вираження за допомогою методів арт-терапії. Ми створили безпечний простір для десяти молодих українських жінок, ромських та (про)ромських лідерів, які не бояться ділитися своїми страхами та втратами, надіями та мріями під час війни, що триває в Україні. Виставка показує, наскільки «особисте» може відобразити поточну політичну ситуацію. Бути українською жінкою сьогодні вимагає великої психологічної стійкості, щоб пережити війну і водночас вірити в майбутнє.

 

ТЕХНІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

 • Прибуття/від’їзд: усі учасники прибувають 03.12.2022 та від’їжджають 09.12.2022.
 • Очікується, що всі учасники приєднаються до повної 5-денної програми.
 • Організатори покривають витрати на проживання, харчування та програму в Берліні.

 

Організація подорожі

 • Організатори покривають витрати на проїзд у межах, які встановлені грантом Erasmus+
 • Покриваються лише подорожі найдешевшими засобами (рейс 2-го класу, поїзд, автобус). Проїзд на автомобілі можливий і відшкодовується на основі фіксованої ставки за кілометр.
 • Ви можете розрахувати застосовану ставку тут:

https://erasmus-plus.ec.europa.eu/resources-and-tools/distance-calculator

 • Витрати на проїзд відшкодовуються на підставі наданого підтвердження реальних витрат (рахунки, квитки, посадкові талони).
 • Ми хотіли б закликати всіх учасників уникати подорожей літаком. У цьому випадку також доступні вищі відшкодування подорожей (Erasmus+ Green Travel).
 • Якщо ваші заплановані витрати на відрядження перевищують цей бюджет, зв’яжіться з нами найближчим часом, щоб знайти вирішення.

 

Контактні особи: marius.luedicke@sintiundroma.de , tetiana.storozhko@yngo-arca.com

Будь ласка, повідомте нам час свого прибуття якнайшвидше, щоб визначитися щодо організації першого прийому увечері

 

Проживання:

Хостел A&O Berlin Hauptbahnhof, Lehrter Str. 12, 10557 Берлін

Увага: зв’язок з готелями здійснюється через команду організаторів. З будь-яких питань звертайтеся до них, а не до готелю.

Контактна особа: marius.luedicke@sintiundroma.de; peter.leponi@sintiundroma.de

 

Місце проведення

4-6 і 8 грудня: Jugendgästehaus Hauptbahnhof, Lehrter Straße 68, 10557 Берлін

3 і 7 грудня: Освітній форум проти антиромства, Prinzenstraße 84.2, 10969 Берлін

 

Медична страховка

Будь ласка, візьміть із собою Європейську картку медичного страхування (усі резиденти/громадяни країн ЄС). Усі громадяни країн, які не входять до ЄС, повинні обов’язково оформити медичну страховку для подорожі.

 

Дотримуйтесь Кодексу Поведінки

Усі учасники, волонтери, члени команд і керівники зобов’язані дотримуватися офіційного «Кодексу поведінки» заходу. Кодекс поведінки забезпечує благополуччя кожного. Якщо хтось порушує Кодекс поведінки, організатори можуть відправити його додому.

Онлайн-форму заявки необхідно заповнити за посиланням: https://forms.gle/2qKk68BfkTvxa4na8 та подати до неділі, 13 листопада 2022 р., о 23:59 за центральноєвропейським часом (CET).

Форум громадянського суспільства ромів в Україні організовано Центральною радою німецьких сінті та ромів, Документально-культурним центром німецьких сінті та ромів та Молодіжною агенцією з адвокації ромської культури «ARCA»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *